Questions

Tuna karadağ asked 3 ay ago

Merhaba Murat bey, Eşimden boşanmak istemiyorum fakat bir süre ayrı yaşamak istiyorum.Bu süre zarfında nafaka alabilir miyim? Teşekkürler

Mustafa Murat Bilgin Staff replied 2 ay ago

Merhaba. Türk Medeni kanunun 167. maddesine göre, boşanma davası açmaya hakkı olan eş dilerse boşanma dilerse ayrılık isteyebilir. Bu durumda eşinizden kendiniz ve çocuklarınız için nafaka talep edebilirsiniz. Hak kaybı yaşamamak adına Avukat ile görüşerek yardım almanızı tavsiye ederim.

1 Answers
Mustafa Murat Bilgin Staff answered 2 ay ago

Merhaba. Türk Medeni kanunun 167. maddesine göre, boşanma davası açmaya hakkı olan eş dilerse boşanma dilerse ayrılık isteyebilir. Bu durumda eşinizden kendiniz ve çocuklarınız için nafaka talep edebilirsiniz. Hak kaybı yaşamamak adına Avukat ile görüşerek yardım almanızı tavsiye ederim.