Avukat Mustafa Murat BİLGİN

AV.MUSTAFA MURAT BİLGİN’İN YAŞAM ÖYKÜSÜ

29.07.1971 Yılında Çankırı’da doğdu. 1988 yılına kadar Türkiye’nin çeşitli illerinde bulundu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994 yılında mezun oldu. 1994 – 1995 yılları arasında Ankara Barosunda “Avukatlık Stajı” nı yaptı ve aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsünde “Ticaret Hukuku” alanında yüksek lisans olarak kabul edilen “Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü Sertifikası” belgesi aldı. Ayrıca ABD’de bulunan York Üniversitesi’nde “Yönetim Uzmanlığı” konusunda doktorası bulunmaktadır. Aynı zamanda Noterlik Belgesi de bulunmaktadır.

1997 yılından beri Antalya Barosuna 1383 kayıt numarası ile kayıtlanmıştır.

Bu tarihten itibaren Antalya Barosunda Baro Yayınları Çalışma Gurubu, Meslek Sorunları Çalışma Gurubu, 2002 – 2004 tarihleri arasında Baro Yönetim Kurulu üyeliği, 2003 yılı itibariyle yönetim kurulu üyesi olmakla birlikte 2003 yılı  Aralık ayından 2006 yılı Ekim ayına kadar “Antalya Barosu Genel Sekreterliği” görevini ifa etmiştir. 2008 – 2010 yıllarında Baro yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2010 yılı itibariyle Antalya Barosu Genel Sekreterliği görevini yapmayı sürdürmüştür. Kendisi 2014 yılından itibaren, 2 dönemdir Türkiye Barolar Birliği Antalya Barosu Delegeliği ve Antalya Organ Nakli Etik Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

2004 yılından itibaren Antalya Barosu Staj Eğitim Kurulunda “Bilişim Hukuku Dersleri” vermiştir. Aynı zamanda “İleri Eğitim Programı – Bilişim Hukuku – Sertifikası” vardır ve Antalya Adliyesinde Bilişim Hukuku konusunda mahkemelerde “bilirkişilik” yapmaktadır. Ayrıca TBB ve üniversiteler tarafından yapılan çeşitli hukuki konularda sertifikaları vardır. 2014 yılında Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nde Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku derslerinde eğitmenlik yapmaktadır.

Adalet Bakanlığı, Avrupa Konseyi ve TBB’nin proje ortağı olduğu “Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruyu Destekleme Projesi”nde eğitimci olarak çalışmalara katılmıştır.

Ayrıca Baro Yırtık Cüppe Tiyatrosunda 9 oyunda görev almıştır. Kendisinin oynadığı oyunlar; “Karmakarışık”, “Komik Para”, “Şahane Düğün”, “Bir Ceza Avukatının Anıları”, “Karanlık İşler”, “Rossenbergler Ölmemeli”, “Müfettiş”, “Kadınlar Savaşı” ve “Çılgın Bir Aşk” tır.

Seyahat etmeyi hayatında bir alışkanlık haline getirmiş, 16 ülkeye yurtdışı seyahatleri yapmıştır (ABD, Çin, Rusya, Ukrayna, Bosna Hersek, Sırbistan, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Almanya, Yunan Adaları, Tayland, Singapur, Malezya, Mısır, KKTC).

Yine CMK Avukatlığı konusunda 2002 yılından itibaren “Kovuşturma” konusunda eğitimci olarak görev almış, Stajyer Avukatların ve Baro CMK Avukatlarının eğitimi konusunda “Kovuşturma” dersi vererek, eğitim faaliyetleri konusunda çalışmaları sürmektedir.